ASMI werkt zich in top tien chipmachinemakers

Paul van Gerven
Leestijd: 1 minuut

In een jaar dat volgens VLSI Research een krimp zag van 38,2 procent, klom ASMI naar de achtste plaats in de top tien grootste chipmachinemakers ter wereld. De Almeerse machinebouwer is met Teradyne de enige nieuwe binnenkomer. ASML moest zijn vorig jaar verkregen tweede stek teruggeven aan Tokyo Electron, dat in 2008 nipt een lagere omzet dan de lithotoolfabrikant neerzette, maar in 2009 zijn omzet minder zag inzakken.

Rang 2009Rang 2008BedrijfOmzet 2009Omzet 2008
11Applied Materials3597,15667,6
23Tokyo Electron2323,74352,6
32ASML2267,94367,2
46Nikon1546,51742,1
54KLA-Tencor1320,82112,3
65Lam Research1198,01903,7
79Dainippon Screen804,81040,3
811ASMI690,0961,3
910Novellus Systems581,9884,4
1012Teradyne552,4924,7

Grootste leveranciers IC-apparatuur in 2009, naar omzet in miljoen dollar

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one and enjoy all the benefits.

Login