Warning: Undefined array key "bio" in /home/techwatch/domains/test.bits-chips.nl/public_html/wp-content/plugins/wpcodebox2/src/Runner/QueryRunner.php(126) : eval()'d code on line 13
Author:
Reading time: 1 minute
Drie Nederlandse universiteiten hebben zich verzekerd van een plaats bij de eerste honderd van de Shanghai Ranking: Utrecht (plaats 52), Leiden (74) en Groningen (92). In de sublijst natuurwetenschappen en wiskunde doet Utrecht het met plaats 42 zelfs nog beter. Voor deze categorie kent de samensteller, Shanghai Jiao Tong University, na de top 50 geen individuele rangen meer toe.
De Verenigde Staten domineren traditiegetrouw de top. Onder de beste negentien zijn slechts twee niet-Amerikaanse universiteiten te vinden: Cambridge (5) en Oxford (10). De podiumplaatsen gaan naar Harvard, Stanford en Berkeley.
Oorspronkelijk was de Shanghai Ranking bedoeld als geheim instrument voor de Chinese regering om de prestaties van de eigen universiteiten af te zetten tegen die van Westerse. De lijst lekte uit en trok veel belangstelling uit het Westen. Sinds 2003 wordt hij openbaar gemaakt en wordt hij algemeen beschouwd een van de beste.