Warning: Undefined array key "bio" in /home/techwatch/domains/test.bits-chips.nl/public_html/wp-content/plugins/wpcodebox2/src/Runner/QueryRunner.php(126) : eval()'d code on line 13
Author:
Reading time: 1 minute
De vijf beheerders van het Belgische stroomnet hebben zich uitgesproken tegen het invoer van de slimme meter voor huishoudens die slechts stroom consumeren; alleen als ze ook terugleveren aan het net door bijvoorbeeld zonnepanelen is een stroommeter die zijn standen doorgeeft aan de beheerder interessant. Ze adviseren de regionale regeringen om af te zien van de grootschalige uitrol. Voor geen van de spelers zou een dergelijke meter rendabel zijn, zeggen ze naar aanleiding van studies en proefprojecten.
In mei bleek al dat de Vlaamse netbeheerders en de Vlaamse regering hun twijfels hebben bij de slimme meter. De opbrengsten zouden nog erg onduidelijk zijn en sowieso de investering niet rechtvaardigen, bleek uit een studie.